Štíři a Berani, na slovíčko


Štíři a Berani, na slovíčko.

Ale pojďte prosím trochu stranou, ať nás nikdo neslyší! Tak si to představte:

Hrabala jsem se tuhle ve svých nepřeberných zásobách astrologické literatury s neurčitým záměrem, že si v tom trochu udělám systém (marné volání!) a při pořádání složky o synastrii (kdo to neví, je to porovnávání horoskopů, hlavně partnerských) jsem narazila na článeček, kde autor uvádí celkem netypické, zato ale klasické a zkušenostmi ověřené ukazatele „kdo se ke komu jak hodí“. A víte, co tam mimo jiné tvrdí? Že Štíři a Berani jsou jako partneři poměrně riskantní.

No, schválně si poslechněte:

 

Beran

Beran jako takový vůbec není pro stabilní manželství nadějný. Nejdůležitějšími figurami pro manželství jsou Luna, Saturn a Venuše – jak pro muže, tak pro ženy. Je-li aspoň jedna z těchto planet v Beranu, mívá člověk většinou několik manželství, několik milenek a děti od nich všech. Zpravidla se uklidní až někdy ve stáří, kolem 63 let, kdy končí cykly Saturna a Urana – nebo se naopak nenechá manželskými okovy spoutat.

Luna nebo Saturn v Beranu označují lidi, kteří si sami vytvářejí problémy, aby měli co překonávat: bez problémů se nudí. Buď se cele oddají práci (Saturn), takže jim skoro nezbývá čas na partnera, domov, rodinu nebo naopak neumí a nechtějí pracovat (Luna) a neustále vstupují do nových svazků a lavírují mezi nimi. Při Venuši v Beranu je člověk – muž nebo žena – většinou velký sobec a majetnický typ. Neumí milovat, protože mechanismus, který je k tomu potřebný, se u něj nachází teprve v počátečním, nerozvinutém stádiu.

Takovým lidem je možno doporučit, aby „zpracovali“ planetu nebo planety v Beranu: jestliže člověk chce, je možné tyto negativní vlivy překonat. Vůbec planety v Beranu neznamenají, že manželství je pro člověka vyloučené: jen prostě bude pro něj těžší než pro ostatní zvykat si na „společné soužití“ s někým jiným.

 

Štír

«Luna v Beranu není ještě tak špatná jako Luna ve Štíru“ – říkají indičtí astrologové. Za další znamení, které stejně nebo ještě míň přeje manželství, je možno považovat Štíra. Luna ve Štíru označuje „chodící sopku“ – člověka, který má amplitudu emocí natolik velkou, že jí okolí přes veškerou snahu nemůže dostát. Vybrat si vyhovujícího partnera je pro tyto lidi neuvěřitelně těžké. Nejčastěji takovýto člověk velmi brzy zůstane bez partnera a své dny dožívá v rodině dětí a vnuků a otravuje jim život.

Z hlediska západní astrologie je to velmi těžký případ, neřkuli beznadějný. Ale máme ještě čínskou a indickou astrologii, takže mu v zásadě můžeme pomoci. Takovýto člověk se ale většinou dost brzy rozhoduje, že bude žít sám a přesvědčí sám sebe, že hledat partnera nemá cenu.

Jak pro člověka samotného, tak pro jeho blízké se situace usnadní, má-li nějakou tvůrčí profesi: herec, režisér, malíř. „Vulkanická energie“ se pak vydává na práci a na konflikty v rodině jí už pak prostě nezbude.

Štír, zaplněný jinými planetami (bez Luny) také vytváří člověku potíže v osobním životě. Venuše ve Štíru dělá z člověka samotného „ne jednoduchého partnera“: výhrad má spousty a důvodů k tomu třeba i docela málo. V první řadě by měl zapracovat sám na sobě, ale myslí si, že je už tak dost dobrý, takže partner musí plnit jeho požadavky… Platí to pro muže i pro ženy.

Jestliže Venuše není ve Štíru, pak to situaci ještě prohlubuje. Venuše-Mars-Neptun ve Štíru vůbec dávají dohromady „výbušnou směs“: vlivem neúměrně vysokého sebehodnocení si člověk mnohdy dovoluje věci, které vedou nejen ke zpřetrhání vztahů s partnerem, ale kromě toho mu chtějí ukázat, „zač je toho loket“ pak se na co, co přitom způsobí, se jen tak rychle nezapomene.

Samotný Mars ve Štíru jako příslovečná vlaštovka jaro nedělá.

Jestliže je znamení Štíra zaplněno relativně neutrálními planetami, to znamená jsou v něm dvě-tři jakékoli planety kromě Luny, Venuše a Marsu, tak to takříkajíc dělá z člověka jen obyčejného „průměrného“ Štíra, přičemž podle jeho Slunce nebo ascendent může být v jakémkoli znamení. Jeho jediný problém je v tom, že neumí zapomínat. Když žije s partnerem už nějakou dobu (rok, dva), tak se jako vlastně všichni normální lidé stihnou pohádat tak řekněme desetkrát nebo dvacetkrát. Ale na rozdíl od normálního člověka náš hrdina nic nezapomíná: bude si těch deset nebo dvacet hádek neustále pamatovat do všech detailů, do posledního slovíčka. A jednoho krásného dne pohár jeho trpělivosti přeteče a následuje přirozená reakce: „Ne, já už tak dál nemůžu.“

 

A pak začne naprosto upřímně přesvědčovat sebe (i partnera) o tom, že se musí nutně rozejít. Přitom by možná stačilo jen od sebe na nějakou dobu poodejít, než se vše nějak usadí a zapomene. Štír samotný se musí naučit zapomínat – a jeho partner se zase musí naučit brát tuto „zvláštnůstku“ v úvahu a snažit se chudáka Štíra trochu šetřit – vždyť ten to má daleko těžší než on sám.

 

No tak co na to říkáte? Podotýkám, že já sama jsem několikanásobný Beran a Lunu mám pochopitelně ve Štíru, tak mne to napřed po beraním způsobu pobouřilo a pak jsem začala trochu o tom přemýšlet (no, je fakt, že jsem rozvedená…). Snadné to určitě nemáme. Tak co si o tom myslíte vy (a vaši partneři)?

 

Přeji vám hezké dny

 

Vaše Mila

 

Facebook Komentáře
Sdílej: