Dětská astrologie

Proč se dítě nepodobá svému znamení zvěrokruhu?

Tak už se nám narodilo… už je naše, už ho máme doma… Kolem stojí rodina: maminka, tatínek, babičky, dědečkové, strýčkové, tetičky… a všichni se dohadují, po kom asi bude, komu se nejvíc podobá

Mamince? Tatínkovi? Babičce? Dědovi z otcovy strany? Samozřejmě se dítě hodně často podobá nejen zevnějškem, ale i povahou některému z rodičů… ale nejčastěji je podobné hlavně samo sobě… povahou, chováním, jednáním, a i tyto jeho projevy se mohou v různých situacích měnit.

Zlí jazykové tvrdí, že astrologie může být co platná jen těm, kdo jí věří. Astrologie samozřejmě je zajímavá, zábavná a vůbec nádherná – ale můžete také zjistit, že vám může pomoci, když vám bude těžko, kdy budete v rozpacích, kdy budete nerozhodně přešlapovat na místě – může vám napovědět správnou cestu.

To nejjednodušší, co dnes zná už skoro každý, je naše příslušnost k určitému „znamení zvěrokruhu“. Ne každý už ale ví, že se tím vlastně myslí, v jakém znamení zvěrokruhu stálo při našem narození Slunce. Ale to je jenom Slunce! V astrologii se ale berou v úvahu všechny planety naší sluneční soustavy a navíc samozřejmě i Měsíc (Luna). A každá planeta přitom třeba připadne do jiného znamení zvěrokruhu a pokud se v tomto znamení objeví více planet, mohou se základní charakteristiky dítěte zásadně měnit.

Řekněme třeba, že se vám narodil malý Ráček a vy tím pádem podle astrologických kuchařek očekáváte, že před sebou budete mít klidné, mírné, nekonfliktní dítě. Podle populárních horoskopů by mělo být spíš ostýchavé, tiché, milovat svůj domov, držet se spíš mámy za sukně… Jak tak ale pomalu roste, začínají nás přepadat pochybnosti, je-li to vůbec „ten Rak“, tak jak se popisuje v „astrokuchařkách“. Vždyť je to takový neposeda, doma ho neudržíte, pořád ho to táhne za kamarády, začíná být neposlušný… a že by byl tichý, to se taky zrovna říct nedá.

Takže začínáte číst horoskopy představitelů jiných znamení zvěrokruhu a přitom zjišťujete, že se dost podobá Beranovi, sem tam by se určitě našlo něco i z Vodnáře a občas se chová přesně tak, jak by se měl chovat typický malý Štírek. A najednou znejistíte a začnete pochybovat … „No, to je mi tedy pěkný Rak… celá ta astrologie je prostě na draka, žádné horoskopy už číst nebudu!!! Může to ale být tím, že náš Ráček má sice Slunce ve znamení Raka, ale jinak může mít hodně jiných planet v aktivních ohnivých znameních a Lunu třeba ve Vodnáři… a to samozřejmě může velmi silně překrývat ty „račí“ vlastnosti, které byste od něj očekávali.

Ale tím to nekončí! Velmi důležité pro každého člověka je i znamení, které v okamžiku jeho narození vycházelo na obzoru. Říká se mu ascendent. Ten se mění velmi rychle – proto je pro sestavení horoskopu tak důležité znát přesný čas narození dotyčného člověka. Dříve se tento okamžik tak pečlivě nesledoval a jen málokdo z nás si může být svým přesným časem narození úplně jistý. U dnešních dětí je to už přece jen o něco lepší – jejich čas narození se v poslední době už zaznamenává, a proto můžeme poměrně spolehlivě určit jak postavení ascendentu, tak postavení všech planet v tzv. horoskopu narození. (musíme si totiž uvědomit, že každá planeta může být teoreticky v jiném znamení, takže naše dítě je vlastně – ostatně jako všichni jiní lidé – takovým kaleidoskopem projevů různých energií – podle toho, jakou svou potřebu momentálně uspokojuje nebo v jaké situaci se nachází.

Podle přesného horoskopu už je možné o dítěti leccos říct ( i když jsme ho třeba nikdy neviděli). Jakou asi bude mít povahu, v čem budou spočívat jeho silné i slabé stránky, jak bude nutno k němu přistupovat, aby náš vztah s ním byl pokud možno harmonický.

(Proto je důležité i porovnávat horoskop dítěte s horoskopem rodičů – někde na sebe narážíme prostě jen proto, že nejen naše názory, ale i naše energie jdou jaksi proti sobě).

A když dítě vyroste, i pak bude možno určit, v jakém směru by se mělo nejlépe rozvíjet. Pokud se v horoskopu nejvíce projevuje ohnivý živel (i když je dítě Býček), nemá smysl mu hledat takový typ vyžití, kde by se vyžadovala trpělivost a jak se říká hezky česky „sicfleiš“ (… to se mu potom začne určitě velmi rychle zajídat). Pokud bude mít v horoskopu hodně planet v Beranu, ve Střelci nebo ve Lvu, mělo by pokud možno dělat nějaký sport, aby do něj mohlo investovat nadbytek své energie.

A nebo jiný příklad: má se za to, že Vodnáři jsou velmi družní, že si kladou neustále nové úkoly, že je to znamení velmi zvídavé. Stejně jako Blíženci by se vás měli hodně vyptávat a být vůbec velmi komunikativní. A vaše dítě se přitom třeba vůbec s nikým kamarádit ani nechce – spíš je takové jako „samo pro sebe“, všechny potřebné rady si radši samo najde někde v knihách, od vás nic nechce vědět. Od něj samotného se nic nedozvíte, je velice uzavřené. A vás pochopitelně napadá: no tak tohle přece není to popisované „komunikativní“ vzdušné vodnářské znamení!. A může to být prostě proto, že vaše ratolest má hodně planet (a nejspíš i ascendent) ve vodních znameních – třeba v Rybách nebo ve Štíru a bude si tak víc žít ve svém vlastním světě.

Tak vidíte, že to není tak jednoduché…